Szukaj
Close this search box.

Wycena mieszkania przez rzeczoznawcę

Instytut Ekspertyz Ekonomicznych (IEE) oferuje profesjonalne usługi wyceny mieszkania przez rzeczoznawcę. Zatrudniamy doświadczonych ekspertów o wieloletnim doświadczeniu w tej dziedzinie. Nasz zespół oraz wieloletnie doświadczenie daje gwarancje najwyższej jakości!

Wykonanych eskpertyz
+ 0
Zadowolonych Klietów
0
Biegłych
0
Opinii na 5/5
0 %

Potrzebujesz rzetelnej i dokładnej wyceny mieszkania? Szukasz rzeczoznawcy majątkowego, który specjalizuje się w tego typu nieruchomościach? W Instytucie Ekspertyz Ekonomicznych zajmujemy się kompleksowym przygotowywaniem operatów szacunkowych, ale też opinii czy opracowań.

 

Jeżeli jesteś na etapie sprzedaży lub kupna mieszkania, chcesz je wyremontować albo zmodernizować, poznaj jego wartość. W ten sposób będziesz w stanie podejmować lepsze decyzje biznesowe oparte na danych, a nie wyłącznie przeczuciu.

 

Wiemy, że intuicja jest ważna, ale jeśli chodzi o inwestycje, współpraca z IEE da Ci większą pewność działania oraz zmniejszy ryzyko straty.

 

Skontaktuj się z nami telefonicznie: +48 577 713 513 lub mailowo biuro(@)iee.pl, aby uzyskać szczegółową wycenę usługi.

Masz pytania? Potrzebujesz oferty?
Wypełnij formularz

Wycena mieszkania przez rzeczoznawcę z Instytutem Ekspertyz Ekonomicznych

Dostarczamy kompleksowe rozwiązania dla klientów, którzy chcą zyskać pewność, ile warte jest ich mieszkanie. pewności w ocenie wartości nieruchomości. Wycena mieszkania to kluczowy krok przy sprzedaży, zakupie, remoncie lub wynajmie nieruchomości.

 

Nasza doświadczona ekipa rzeczoznawców gwarantuje precyzyjne oszacowanie wartości każdego mieszkania, dostarczając profesjonalne i rzetelne informacje.

 

Współpraca z Instytutem Ekspertyz Ekonomicznych cechuje się efektywnością, profesjonalizmem i przestrzeganiem najwyższych standardów.
• Numer kontaktowy: +48 577 713 513
• E-mail: biuro@iee.pl

 

Zapraszamy do kontaktu! Zachęcamy też do umówienia się na spotkanie z naszym przedstawicielem.

01

Zespół ekspertów

Współpraca z zespołem ekspertów ma swoje zalety w postaci stałej dostępności, wysokiej jakości usług z uwagi na specjalizację oraz gwarancję wysokiej kultury organizacyjnej we współpracy z Sądami, Prokuratorami i Policją. 

02

Wycena przed zleceniem

Stawkę za opinię oraz szacowaną ilość godzin określamy bezpłatnie przed podjęciem zlecenia. Gwarantujemy jej dotrzymanie. W przypadku dużej ilości wydruków przed zleceniem ustalamy jak będą rozliczane te koszty (nie zaskakując naszych zleceniodawców opłatami dodatkowymi). 

03

Kadra naukowa

Nasz instytut współpracuje z kadrą naukową na śląsku oraz biegłymi z wieloletnim doświadczeniem. Nie nastawiamy się na opinie szybkie i tanie robione w pośpiechu, tym samym obarczone błędami oraz nie współpracujemy z biegłymi, którzy kiedykolwiek zawiedli nasze zaufanie. Po każdym zleceniu prosimy naszych zleceniodawców o opinię o współpracy z danym biegłym. Kadra naukowa, z którą współpracujemy to najlepsi specjaliści w naszych dziedzinach, posiadający wiedzę merytoryczną i praktyczną.

What People Say About Us

Client Testimonials

Kompendium wiedzy IEE na temat: Wycena mieszkania przez rzeczoznawcę

Spis treści

Jak sprawdzić ile jest warte mieszkanie?


Ocena wartości mieszkania jest procesem kompleksowym, wymagającym gruntownej analizy. Opiera się na wielu danych – niektóre są trudno osiągalne dla osób indywidualnych. Zaliczają się do nich wypisy z ksiąg wieczystych, aktów notarialnych, rejestru gruntów, rzuty lokali, zarysy map ewidencyjnych. Dokumenty te bywają trudno dostępne, a na pewno nie są łatwe w analizie, więc samodzielne próby wyceny są jedynie mocno orientacyjne, nie powinny być podstawą decyzji biznesowych oraz inwestycyjnych.


Wyceniamy mieszkania opierając się na kilku najważniejszych czynnikach, takich jak lokalizacja, stan techniczny, metraż, wyposażenie oraz ogólny stan rynku nieruchomości. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych narzędzi i bazy danych, nasza firma jest w stanie dokładnie określić aktualną wartość Twojego mieszkania. Wśród metod, którymi się posługujemy jest metoda porównawcza, kosztowa, dochodowa oraz mieszana.


Dlatego, jeśli zastanawiasz się, jak ustalić cenę rynkową mieszkania, najlepiej jest skontaktować się z nami. Rzeczoznawca majątkowy z IEE dostarczy Ci rozbudowaną odpowiedź na to pytanie, w operacie szacunkowym uwzględniając zdjęcia, szczegółowe opisy mieszkania i trendy.

Sytuacje, w których potrzebna jest wycena mieszkania


Wycena mieszkania jest potrzebna w różnych sytuacjach, a możemy przeprowadzić ja zarówno na zlecenie właścicieli nieruchomości, jak i dla potencjalnych nabywców lub instytucji finansowych. Zgłoś się do Instytutu Ekspertyz Ekonomicznych i zamów operat szacunkowy, jeśli:

 • planujesz kupić lub sprzedać mieszkanie – przed dokonaniem takiej transakcji ważne jest ustalenie jego rzeczywistej wartości rynkowej. Wycena pomoże określić, czy cena oferowana przez sprzedawcę lub kupującego jest uczciwa, czy nie narazi Cię na straty,
 • chcesz zaciągnąć kredyt hipoteczny – banki wymagają wyceny nieruchomości, aby określić, ile mogą pożyczyć kredytobiorcy na zakup mieszkania, ile warte jest zabezpieczenie kredytu,
 • potrzebujesz wyceny mieszkania dla ubezpieczyciela – aby ubezpieczyć mieszkanie na adekwatną do jego wartości kwotę, trzeba skonsultować się z rzeczoznawcą majątkowym. Wycena nieruchomości pomoże ustalić wysokość sumy ubezpieczenia domu i stałych elementów, które mogą ulec zniszczeniu w przypadku pożaru czy zalania,
 • sporządzasz testament, chcesz ubiegać się o zachowek, rozwodzisz się – także w sprawach związanych z podziałem majątku po śmierci lub po rozwodzie trzeba znać wartość mieszkania, aby móc wliczyć je do masy spadkowej i uczciwie podzielić między osoby upoważnione (a także ustalić wysokość podatku),
 • chcesz zaktualizować/potwierdzić wartość swojej nieruchomości – właściciele mieszkań mogą zdecydować się na ich wycenę, aby określić, czy wartość nieruchomości wzrosła lub zmalała w czasie, co może wpłynąć na decyzje inwestycyjne,
 • potrzebujesz wyceny mieszkania do remontu – niezależnie od tego, czy planujesz zakup mieszkania do remontu, czy chcesz je sprzedać w aktualnym stanie, wycena może być potrzebna. W przypadku mieszkań do remontu, uwzględniamy dodatkowe aspekty, takie jak koszty przyszłych prac remontowych i modernizacyjnych oraz wartość lokalu po ich zakończeniu. Nasza wycena uwzględnia wszelkie istotne informacje, które pomogą Ci dokładnie ocenić potencjał inwestycyjny nieruchomości.


Efektem wyceny mieszkania przeprowadzonej przez rzeczoznawcę majątkowego jest operat szacunkowy. To dokument, który ma moc prawną, jest akceptowany w sądzie czy urzędzie. Jeśli jednak potrzebujesz wyłącznie opinii na użytek własny, w IEE także możemy ją dla ciebie przygotować!

Jakie mieszkania wyceniamy?


Rzeczoznawca majątkowy z IEE jest specjalistą zajmującym się wyceną różnych rodzajów nieruchomości i majątku. W zakresie naszych kompetencji leży wycena mieszkań – obiektem naszych prac są różne lokale, w tym:

 • mieszkania własnościowe,
 • mieszkania komunalne,
 • apartamenty,
 • małe mieszkania – kawalerki, studia,
 • mieszkania dwupoziomowe,
 • mieszkania z ogródkami,
 • mieszkania w bliźniakach, segmentach, domach szeregowych,
 • mieszkania w blokach z wielkiej płyty.


Masz do wyceny mieszkanie? Jeżeli potrzebujesz rzetelnego, wiarygodnego i solidnie skonstruowanego operatu szacunkowego, który zaakceptuje bank, sąd czy urząd skarbowy skontaktuj się z nami. W Instytucie Ekspertyz Ekonomicznych szacujemy wartość mieszkań nie tylko stacjonarnie, ale też online. Zapytaj o tę ofertę!

Ile kosztuje wycena mieszkania?


Koszt wyceny mieszkania jest uzależniony od wielu czynników, takich jak jego rozmiar, lokalizacja oraz stopień skomplikowania procesu wyceny. Nasza firma oferuje konkurencyjne ceny, a ostateczny koszt zostanie ustalony po dokładnej analizie Twoich potrzeb. Jednak koszty wyceny mieszkania zawsze są uzasadnione, ponieważ dostarczają pewności i bezpieczeństwa przy podejmowaniu ważnych decyzji związanych z nieruchomościami. Warto ponieść ten wydatek z myślą o przyszłych korzyściach. A na jaką kwotę trzeba się przygotować? W zależności też od miasta, będzie to koszt rzędu 600-800 złotych. Zadzwoń lub napisz i zapytaj o cennik!

Kto płaci za wycenę mieszkania?


Zazwyczaj koszty wyceny mieszkania ponosi klient, który zamawia usługę wyceny. To jemu precyzyjna wycena może pomóc w negocjacjach cenowych i znalezieniu najlepszych ofert na rynku nieruchomości, co może zrekompensować koszty wyceny wielokrotnie.

Zleć wycenę rzeczoznawcy majątkowemu z IEE


Niezależnie od Twoich potrzeb i celów, Instytut Ekspertyz Ekonomicznych przeprowadza wyceny mieszkań, które są kompleksowe, profesjonalne i mają moc prawną. Działamy na mocy uprawnień przyznanych nam przez Ministra Rozwoju i Technologii, co oznacza, że mamy wszelkie niezbędne kompetencje do tego, aby działać jako rzeczoznawcy majątkowi.


Proces powstania operatu szacunkowego obejmuje kilka kroków. Od ustalenia, co jest przedmiotem wyceny, przez podpisanie umowy i skompletowanie potrzebnych dokumentów, aż po wykonanie i dostarczenie klientowi operatu szacunkowego. Staramy się działać sprawnie i szybko, żeby nie blokować Twoich inwestycji, lecz wspierać decyzje biznesowe związane z zakupem mieszkania czy wzięciem kredytu pod zastaw hipoteczny.


Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać dokładną wycenę mieszkania i zyskać pewność w podejmowaniu decyzji nieruchomościowych.


Zachęcamy do skorzystania z szybkiej wyceny naszych usług. Aby poznać koszt naszych usług, prosimy o skontaktowanie się pod numerem telefonu +48 577 713 513
 lub pod adresem e-mail: biuro@iee.pl.