Szukaj
Close this search box.

Wycena działki

Instytut Ekspertyz Ekonomicznych (IEE) oferuje eksperckie usługi wyceny działek. Zatrudniamy doświadczonych ekspertów o wieloletnim doświadczeniu w tej dziedzinie. Nasz zespół oraz wieloletnie doświadczenie daje gwarancje najwyższej jakości!

Wykonanych eskpertyz
+ 0
Zadowolonych Klietów
0
Biegłych
0
Opinii na 5/5
0 %

Kiedy chcesz precyzyjnie ustalić wartość działki, zlecasz jej wycenę. Efektem tego jest operat szacunkowy, a więc dokument mający moc prawną, przedstawiany w banku czy sądzie.

 

Bywa, że jest on niezbędny do ustalenia wartości zabezpieczenia hipotecznego, podziału spadku czy majątku rozwodzących się małżonków.

 

Skontaktuj się z nami telefonicznie: +48 577 713 513 lub mailowo biuro(@)iee.pl, aby uzyskać szczegółową wycenę usługi.

Masz pytania? Potrzebujesz oferty?
Wypełnij formularz

Wycena działki z Instytutem Ekspertyz Ekonomicznych

Wycenie podlegają różne rodzaje gruntów, część z nich można oszacować samodzielnie, część zlecić specjalistom. Wszystko zależy od celu tych działań – jeśli potrzebujesz operatu szacunkowego dla banku, sądu, ubezpieczalni czy urzędu skarbowego, zatrudnienie rzeczoznawcy majątkowego będzie konieczne.

 

Rzeczoznawcy działek z Instytutu Ekspertyz Ekonomicznych wykonają dla Ciebie wycenę wszystkich gruntów, bez względu na ich charakterystykę czy przeznaczenie. Oto elementy naszej oferty – zachęcamy do skorzystania z niej, jeśli chcesz poznać realną wartość swojej ziemi i lepiej zaplanować inwestycję.

 

Współpraca z Instytutem Ekspertyz Ekonomicznych cechuje się efektywnością, profesjonalizmem i przestrzeganiem najwyższych standardów.
• Numer kontaktowy: +48 577 713 513
• E-mail: biuro@iee.pl

 

Zapraszamy do kontaktu! Zachęcamy też do umówienia się na spotkanie z naszym przedstawicielem.

01

Zespół ekspertów

Współpraca z zespołem ekspertów ma swoje zalety w postaci stałej dostępności, wysokiej jakości usług z uwagi na specjalizację oraz gwarancję wysokiej kultury organizacyjnej we współpracy z Sądami, Prokuratorami i Policją. 

02

Wycena przed zleceniem

Stawkę za opinię oraz szacowaną ilość godzin określamy bezpłatnie przed podjęciem zlecenia. Gwarantujemy jej dotrzymanie. W przypadku dużej ilości wydruków przed zleceniem ustalamy jak będą rozliczane te koszty (nie zaskakując naszych zleceniodawców opłatami dodatkowymi). 

03

Kadra naukowa

Nasz instytut współpracuje z kadrą naukową na śląsku oraz biegłymi z wieloletnim doświadczeniem. Nie nastawiamy się na opinie szybkie i tanie robione w pośpiechu, tym samym obarczone błędami oraz nie współpracujemy z biegłymi, którzy kiedykolwiek zawiedli nasze zaufanie. Po każdym zleceniu prosimy naszych zleceniodawców o opinię o współpracy z danym biegłym. Kadra naukowa, z którą współpracujemy to najlepsi specjaliści w naszych dziedzinach, posiadający wiedzę merytoryczną i praktyczną.

What People Say About Us

Client Testimonials

Kompendium wiedzy IEE na temat: Wycena działek

Spis treści

Wycena działki budowlanej


Działki budowlane są jednymi z najczęściej wycenianych przez nas nieruchomości. Ocenia się je w oparciu o lokalizację, dostępność mediów, infrastrukturę w okolicy oraz przepisy lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego. Możemy przygotować operat szacunkowy działki przed zabudowaniem, jak również przeprowadzić wycenę działki z domem.

 

Wycena działki rolnej


Działki rolne wymagają specjalistycznej wiedzy, dlatego tylko doświadczony rzeczoznawca działek jest w stanie się nimi zająć. Faktory takie jak jakość gleby, klasyfikacja rolna oraz dostępność do dróg i źródeł wody są brane pod uwagę przy profesjonalnej wycenie działki rolniczej.

 

Wycena działki leśnej


Działki leśne są wyceniane na podstawie typu lasu, jego wieku, wartości drzewostanu i dostępności do dróg leśnych. Wartość działki leśnej może również zależeć od możliwości pozyskiwania drewna lub innych zasobów leśnych.

 

Wycena działki rekreacyjnej


Działki rekreacyjne często znajdują się w malowniczych miejscach i są wyceniane na podstawie atrakcyjności otoczenia, dostępu do rozrywek czy obiektów turystycznych. Możliwa jest wycena działki z domem letniskowym lub solo.


Powyższe wyceny możemy przeprowadzić stacjonarnie i internetowo. Skontaktuj się z nami i zapytaj o usługę wyceny działki online, która jest wygodna, szybka i pełnowartościowa.

Jak sprawdzić, ile jest warta działka?


Jest kilka sposobów szacowania i określania, ile warta jest działka. Korzystamy przy tym z kilku sprawdzonych metod:

 • metody porównawczej – porównanie cen podobnych działek z okolicy, porównanie ich i analiza (odbywa się na podstawie dużej ilości aktualnych i rzetelnych danych),
 • kosztowej metody oceny – precyzyjna metoda oceniająca wartość działki, uwzględniająca koszt jej nabycia i zagospodarowania,
 • obliczenia matematycznego – liczba metrów kwadratowych x cena za metr (uwzględniająca lokalizację, uwarunkowania, atrakcyjność działki i ceny w okolicy).


Rzeczoznawca działek z IEE dobiera metody indywidualnie od potrzeb każdego klienta, biorąc pod uwagę rodzaj działki oraz cel sporządzenia operatu szacunkowego
. W ten sposób wiesz, że zawsze otrzymasz kompleksowe oraz rzetelne dane.

Co wpływa na wartość działki?


Przy wycenie działki rzeczoznawca majątkowy z Instytutu Ekspertyz Ekonomicznych bierze pod uwagę wiele czynników. Jak wycenić wartość działki? Biorąc pod uwagę:

 • jej lokalizację – szacunkowo aż 30% wartości działki to właśnie jej położenie,
 • stan prawny – określenie czy działka jest wolna od roszczeń i zadłużeń, jaki jest jej status prawny (własnościowa, wynajmowana, dzierżawiona),
 • kształt działki i położenie – najcenniejsze są działki ustawne, nasłonecznione, na płaskim terenie, w kształcie kwadratu,
 • uzbrojenie – czy działka ma dostęp do wody, prądu, gazu, drogi dojazdowej,
 • MPZP – więcej warte są działki położone wśród zieleni lub już zabudowane domami jednorodzinnymi niż te sąsiadujące ze strefami przemysłowymi,
 • warunki geologiczne – czy nie jest to teren osuwiskowy, jakie są gleby, jaki jest poziom wód gruntowych,
 • pozwolenie na budowę – czy zostało już wydane?

 

Kto może wycenić działki?


Oczywiście wyceny możesz dokonać nawet sam, jednak wtedy nie będzie ona miała mocny prawnej. Dlatego uzasadnione jest skorzystanie z usług rzeczoznawcy działek z IEE. Efektem naszej pracy jest sporządzony operat szacunkowy uwzględniający wszystkie informacje na temat działki, jej położenia, potencjału, cen ziemi w okolicy, tendencje cen (spadkowe/wzrostowe).


Rzeczoznawca majątkowy to jedyny specjalista z uprawnieniami do wyceniania wartości działek i sporządzania operatów szacunkowych.
Natomiast skonsultować w tym zakresie możesz się również z geodetą, architektem, agentem nieruchomości czy inżynierem budowlanym.

 

Sporządzenie operatu szacunkowego działki


Wynikiem analizy przeprowadzonej przez rzeczoznawcę majątkowego, jest określenie wartości działki i ujęcie jej w operacie szacunkowym. To dokument o charakterze urzędowym, którego zawartość oraz formę regulują przepisy polskiego prawa. Istotne jest konkretne wskazanie celu, dla którego jest sporządzany. Należy też pamiętać, że jego ważność wynosi 12 miesięcy i kolejne 12 pod warunkiem potwierdzenia jego aktualności przez rzeczoznawcę majątkowego.

 

Kiedy potrzebny jest operat szacunkowy działki?


Operat szacunkowy jako dokument mający moc prawną jest wymagany we wszystkich sprawach urzędowych, podatkowych, spadkowych czy związanych z udzielaniem kredytów hipotecznych.
Oto sytuacje, w których możesz go potrzebować:

 • planujesz transakcje sprzedaży lub zakupu nieruchomości gruntowej,
 • chcesz uzyskać kredyt hipoteczny zabezpieczony na nieruchomości (w tym wypadku gruntowej),
 • musisz poznać wartość nieruchomości, aby przeprowadzić uczciwy podział spadku lub majątku po rozwodzie, uzyskać zachowek,
 • musisz przedstawić wartość nieruchomości w urzędzie skarbowym celem ustalenia wysokości podatku gruntowego,
 • ubezpieczasz nieruchomość i towarzystwo ubezpieczeniowe potrzebuje informacji o wartości działki,
 • kiedy potrzebna jest wycena działki na poprawę warunków zagospodarowania.


Sporządzamy nie tylko operaty szacunkowe działek. Jeśli nie potrzebujesz dokumentu urzędowego, lecz chcesz znać wartość swojego majątku na użytek prywatny, skontaktuj się z nami. W Instytucie Ekspertyz Ekonomicznych zamówisz także opracowania, ekspertyzy i opinie specjalistów.


Warto dodać, że wiedza o tym, ile warta jest ziemia, to podstawa do przeprowadzania udanych transakcji kupna czy sprzedaży. Jeśli myślisz o inwestycji w grunty, koniecznie poproś o pomoc doświadczonego rzeczoznawcę działek. Pomoże to podjąć racjonalną decyzję i zminimalizować ryzyko straty.

 

Jaki jest koszt wyceny działki?


Koszt wyceny działki zależy od jej rodzaju, lokalizacji i stopnia skomplikowania sprawy (sama działka, czy może działka z zabudowaniami itd.). Koszt może wynosić od kilkuset do kilku tysięcy złotych, a dokładną cenę ustala się indywidualnie z naszym rzeczoznawcą majątkowym.


Już teraz skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz wyceny działki rolnej, leśnej, budowlanej czy rekreacyjnej. Współpracujemy też z firmami przy wycenie działek usługowych i przemysłowych. Zapytaj o koszt wyceny działki w IEE!


Warto zainwestować w profesjonalną wycenę działki budowlanej i inne, co może pomóc uniknąć nieporozumień i problemów w przyszłości, a obecnie pomóc w uzyskaniu sprawiedliwej ceny za zbywaną nieruchomość.


Zachęcamy do skorzystania z szybkiej wyceny naszych usług. Aby poznać koszt naszych usług, prosimy o skontaktowanie się pod numerem telefonu +48 577 713 513
 lub pod adresem e-mail: biuro@iee.pl.