Szukaj
Close this search box.

Rzeczoznawca nieruchomości

Instytut Ekspertyz Ekonomicznych (IEE) oferuje profesjonalne usługi rzeczoznawcy nieruchomości. Zatrudniamy doświadczonych ekspertów o wieloletnim doświadczeniu w tej dziedzinie. Nasz zespół ekspertów oraz wieloletnie doświadczenie daje gwarancje najwyższej jakości!

Wykonanych eskpertyz
+ 0
Zadowolonych Klietów
0
Biegłych
0
Opinii na 5/5
0 %

Ustalanie rynkowej wartości nieruchomości to niełatwe zadanie, które wymaga nierzadko specjalistycznych konsultacji. Są sytuacje, gdy współpraca z rzeczoznawcą nieruchomości jest konieczna, bo sąd, ubezpieczyciel czy bank wymaga przedstawienia formalnego dokumentu, jakim jest operat szacunkowy. Czasem jednak możesz potrzebować wyceny mieszkania od rzeczoznawcy na użytek własny. Bez względu na cel i okoliczności możesz liczyć na specjalistów IEE.

 

Znalazłeś się w sytuacji w której potrzebujesz dobrego rzeczoznawcy nieruchomości? Szukasz specjalisty do wyceny mieszkania, domu? Rzeczoznawca z Instytutu Ekspertyz Ekonomicznych jest do Twojej dyspozycji, gotowy wykonać powierzone zadanie z najwyższą starannością. Zapraszamy do współpracy!

 

Skontaktuj się z nami telefonicznie: +48 577 713 513 lub mailowo biuro(@)iee.pl, aby uzyskać szczegółową wycenę usługi.

Masz pytania? Potrzebujesz oferty?
Wypełnij formularz

Rzeczoznawca nieruchomości z Instytutem Ekspertyz Ekonomicznych

Rzeczoznawca nieruchomości to specjalista posiadający szeroką wiedzę i doświadczenie potwierdzone uprawnieniami nadanymi przez Ministra Rozwoju i Technologii do wycen mieszkań, domów, gruntów, obiektów komercyjnych, usługowych czy przemysłowych. Jego głównym zadaniem jest dokładna i rzetelna wycena nieruchomości, zgodnie z obowiązującymi procedurami.  

 

Rzeczoznawcy nieruchomości z IEE to wykwalifikowany zespół o szerokich kompetencjach, potwierdzonych wpisem do Centralnego Rejestru Rzeczoznawców Majątkowych, który znajduje się na stronie: https://rejestresrm.mrit.gov.pl/. Uzupełniamy się, jeśli chodzi o specjalizacje i zdobyte doświadczenie, dlatego możesz powierzyć nam każde zadanie związane z przygotowaniem wyceny. Będzie ona spełniała wszelkie wymogi formalne, dzięki czemu zostanie zaakceptowana przez instytucję, której zamierzasz ją przedstawić.

 

Potrzebujesz oszacować wartość nieruchomości na użytek własny? Zamów operat szacunkowy, poproś o opracowanie lub ekspertyzę. W ten sposób będziesz lepiej przygotowany na ryzyko inwestycyjne i zyskasz kompleksową wiedzę na temat planowanego przedsięwzięcia.

 

Współpraca z Instytutem Ekspertyz Ekonomicznych cechuje się efektywnością, profesjonalizmem i przestrzeganiem najwyższych standardów.
• Numer kontaktowy: +48 577 713 513
• E-mail: biuro@iee.pl

 

Zapraszamy do kontaktu! Zachęcamy też do umówienia się na spotkanie z naszym przedstawicielem.

01

Zespół ekspertów

Współpraca z zespołem ekspertów ma swoje zalety w postaci stałej dostępności, wysokiej jakości usług z uwagi na specjalizację oraz gwarancję wysokiej kultury organizacyjnej we współpracy z Sądami, Prokuratorami i Policją. 

02

Wycena przed zleceniem

Stawkę za opinię oraz szacowaną ilość godzin określamy bezpłatnie przed podjęciem zlecenia. Gwarantujemy jej dotrzymanie. W przypadku dużej ilości wydruków przed zleceniem ustalamy jak będą rozliczane te koszty (nie zaskakując naszych zleceniodawców opłatami dodatkowymi). 

03

Kadra naukowa

Nasz instytut współpracuje z kadrą naukową na śląsku oraz biegłymi z wieloletnim doświadczeniem. Nie nastawiamy się na opinie szybkie i tanie robione w pośpiechu, tym samym obarczone błędami oraz nie współpracujemy z biegłymi, którzy kiedykolwiek zawiedli nasze zaufanie. Po każdym zleceniu prosimy naszych zleceniodawców o opinię o współpracy z danym biegłym. Kadra naukowa, z którą współpracujemy to najlepsi specjaliści w naszych dziedzinach, posiadający wiedzę merytoryczną i praktyczną.

What People Say About Us

Client Testimonials

Kompendium wiedzy IEE na temat: Rzeczoznawca Nieruchomości

Spis treści

Co robi rzeczoznawca nieruchomości?


Zakres kompetencji rzeczoznawcy nieruchomości jest ściśle regulowany przepisami prawa. Do zadań, które możesz nam powierzyć zalicza się:

 • wycenę nieruchomości – rzeczoznawca dokładnie analizuje nieruchomość, uwzględniając wszelkie istotne czynniki (metraż, lokalizacja, standard itd.), aby określić jej wartość rynkową,
 • analizę rynku – rzeczoznawca bada lokalny rynek nieruchomości (liczbę mieszkań, domów wystawionych na sprzedaż, tendencje cen – wzrosty, spadki – na przestrzeni lat), co pozwala mu na dokładne porównanie analizowanej nieruchomości do innych podobnych obiektów na rynku,
 • sporządzanie operatów szacunkowych, opracowań, ekspertyz – po dokładnym zbadaniu nieruchomości, nasz rzeczoznawca sporządza profesjonalny raport wyceny, który może być wykorzystywany w procesach transakcyjnych, bankowych i pozostałych,
 • doradztwo – rzeczoznawca nieruchomości z IEE służy również fachowym doradztwem, odpowiada na pytania klientów i udziela wskazówek dotyczących efektywności inwestowania w nieruchomości z uwzględnieniem m.in. MPZP.

 

Rzeczoznawca – wycena nieruchomości do różnych celów


Wycena nieruchomości to etap, który jest niezbędny w procesie kupna, sprzedaży lub wynajmu nieruchomości. Jednak wyceniamy nieruchomości do różnych celów, wśród których jest sporządzanie spadków, darowizn, ubieganie się o zachowek, ustalanie wartości zabezpieczenia hipotecznego czy wysokości odszkodowania za straty poniesione na mieniu.


Nasz rzeczoznawca nieruchomości jest w stanie dokładnie określić wartość nieruchomości na podstawie wielu czynników, takich jak lokalizacja, stan techniczny, powierzchnia oraz wiele innych, co pozwala uniknąć rozbieżności w cenach oraz nieporozumień między stronami transakcji.

 

Ile bierze rzeczoznawca za wycenę nieruchomości?


Koszt wyceny nieruchomości różni się w zależności od stopnia skomplikowania zadania, rozmiaru nieruchomości, miasta, doświadczenia i prestiżu firmy, w której pracuje rzeczoznawca nieruchomości.


Instytut Ekspertyz Ekonomicznych zaprasza do kontaktu celem omówienia usługi i wycenienia jej. Indywidualny cennik daje Ci pewność, że zapłacisz uczciwą stawkę za naszą pracę.
Jesteśmy pewni, że oferta, którą Ci przedstawimy okaże się atrakcyjna i wzbudzi Twoje zainteresowanie.

Dlaczego warto zatrudnić rzeczoznawcę nieruchomości?


Zatrudnienie rzeczoznawcy nieruchomości może Ci przynieść wiele korzyści. Są takie sytuacje, w których nie jesteś do końca świadom wartości majątku, jakim dysponujesz. Albo chcesz sporządzić uczciwie testament, wystawić dom na sprzedaż czy ubezpieczyć mieszkanie na realną wartość. To sytuacje, w których nie można (i nie warto) się pomylić.

Dlatego też dobrze jest rozważyć współpracę z rzeczoznawcą nieruchomości przy:

 • przy kupnie lub sprzedaży nieruchomości – rzeczoznawca pomoże ustalić realną wartość nieruchomości, abyś zarobił lub zapłacił tyle, ile faktycznie warty jest dany obiekt,
 • przy wynajmie – podobnie, jak przy sprzedaży wycena rzeczoznawcy nieruchomości pozwala na ustalenie uczciwej stawki najmu i podpisania umowy na warunkach uczciwych dla każdej ze stron,
 • sporach rodzinnych, prawnych związanych z nieruchomościami, gdzie profesjonalna wycena może okazać się kluczowa dla rozstrzygnięcia sprawy,
 • przy planowaniu inwestycji – przed zakupem nieruchomości w celach inwestycyjnych warto skorzystać z usług rzeczoznawcy, aby dokładnie ocenić potencjał danej nieruchomości i oszacować, czy faktycznie przyniesie ona pożądane zyski w przyszłości.


Pomogliśmy już wielu osobom, które planowały inwestycje i nie do końca były pewne, czy w ten sposób nie stracą swoich pieniędzy. Dostarczone przez nas rzetelne i bogate dane pomogły im w oszacowaniu ryzyka i korzyści, a potem w podjęciu dobrej decyzji biznesowej. Dołącz do grona inwestorów, którzy znają realną wartość nieruchomości.

 

Kiedy trzeba skorzystać z rzeczoznawcy nieruchomości?


Bywa i tak, że jesteś zobligowany do dostarczenia operatu szacunkowego od rzeczoznawcy nieruchomości. Do najczęstszych sytuacji, które wymagają zatrudnienia rzeczoznawcy zalicza się:

 • sprawy podatkowe, w których trzeba ustalić wysokość podatku od darowizny czy wysokość corocznego podatku od nieruchomości,
 • ubieganie się o kredyt hipoteczny, kiedy bank musi wiedzieć, jaka jest realna wartość ustanawianego zabezpieczenia spłaty,
 • ustalenie wysokości odszkodowania np. z tytułu wywłaszczenia nieruchomości czy jej obrabowania.


Bez względu na to, czy dobrowolnie chcesz, czy musisz zatrudnić rzeczoznawcę nieruchomości, zapraszamy Cię do współpracy z ekspertami Instytutu Ekspertyz Ekonomicznych. Przygotowana przez naszego rzeczoznawcę wycena nieruchomości będzie pełnowartościowa, dokładna, rzetelna, poparta aktualnymi danymi i sporządzona zgodnie z najlepszą metodologią i wytycznymi.

 

Dbamy o satysfakcję klientów i zapewniamy profesjonalną obsługę na każdym etapie współpracy. Rzeczoznawca nieruchomości IEE jest gotowy do podjęcia wyzwań i zapewnienia Ci najwyższej jakości usług w zakresie wyceny nieruchomości (użytkowych, mieszkalnych, gruntowych, firmowych i innych).

 

Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej i umówić się na konsultację, a potem wizytę u naszego eksperta. Zaufaj profesjonalistom i zminimalizuj ryzyko w procesach inwestycyjnych związanych z nieruchomościami!

 

Zachęcamy do skorzystania z profesjonalnej wyceny. Aby poznać koszt naszych usług, prosimy o skontaktowanie się pod numerem telefonu +48 577 713 513 lub pod adresem e-mail: biuro@iee.pl.