Szukaj
Close this search box.

Wycena firmy metodą dochodową

Wycena firmy metodą dochodową to nie tylko nieodłączny etap procesu transakcyjnego, lecz kluczowe narzędzie pozwalające właścicielom, inwestorom i funduszom inwestycyjnym na uzyskanie precyzyjnego obrazu wartości przedsiębiorstwa. Zrób to razem z ekspertami Instytutu Ekspertyz Ekonomicznych.

Wykonanych eskpertyz
+ 0
Zadowolonych Klietów
0
Biegłych
0
Opinii na 5/5
0 %

Realizacja wyceny metodą dochodową zależy od wielu czynników, jednak specjaliści z IEE dążą do szybkiego i kompleksowego podejścia, gwarantując najwyższą jakość opartą na latach zgromadzonej wiedzy i doświadczeniu.

 

Eksperci z wieloletnim doświadczeniem weryfikują i analizują przyszłe przepływy pieniężne, uwzględniając zarówno aspekty rynkowe, jak i potencjał rozwojowy firmy.

Wraz z IEE możliwe jest skuteczne oszacowanie wartości biznesu, co stanowi solidną podstawę decyzyjną dla przyszłych inwestycji.

 

Skontaktuj się z nami telefonicznie: +48 577 713 513 lub mailowo biuro(@)iee.pl, aby uzyskać szczegółową wycenę usługi.

Masz pytania? Potrzebujesz oferty?
Wypełnij formularz

Wycena firmy metodą dochodową z Instytutem Ekspertyz Ekonomicznych

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Metoda dochodowa stosowana przy wycenie przedsiębiorstw cieszy się obecnie największą popularnością i jest najchętniej wybierana. Dzieje się tak przede wszystkim za sprawą bardzo wysokiej dokładności tej techniki. Zastosowanie metod dochodowych pozwala na uzyskanie możliwie najbardziej adekwatnych wyników do rzeczywistości.

 

Dodatkowo metody dochodowe sprawdzają się zarówno w przypadku mniejszych przedsiębiorstw, jak i nawet w przypadku dużych spółek giełdowych. Wystarczy jedynie odpowiednia analiza i doświadczenie w przygotowywaniu tego rodzaju wycen, aby otrzymać możliwie najbardziej adekwatne do rzeczywistego stanu wyniki.

 

Obecnie metoda dochodowa jest najczęściej używaną do sporządzania wycen przedsiębiorstw i cieszy się popularnością na całym świecie. Jest chętnie wybierana zarówno przez właścicieli sprzedających firmy, prywatnych inwestorów rozważających włożenie środków w spółkę, jak i duże fundusze inwestycyjne, które badają potencjał firmy. Tak wysoka popularność metody sprawia, że warto poznać jej najważniejsze zasady i dowiedzieć się, w jaki sposób za pomocą tej właśnie techniki przeprowadzić wycenę.

 

Zaawansowana wiedza na temat metody dochodowej wyceny przedsiębiorstwa może przydać się w bardzo wielu sytuacjach. Zrozumienie podstawowych założeń metody będzie umożliwiało również łatwiejszą działalność inwestycyjną. Możliwe będzie samodzielne wyznaczenie ile warte jest konkretne przedsiębiorstwo przed podjęciem decyzji o zainwestowaniu w konkretną spółkę.

 

Zapewniamy gwarancję najwyższej jakości ekspertyz, a także możliwość spotkania z naszym przedstawicielem w celu omówienia szczegółów usługi. Skontaktuj się z nami, aby poznać rzeczywistą wartość spółki i podejmować decyzje inwestycyjne na solidnych fundamentach:

• Numer kontaktowy: +48 577 713 513
• E-mail: biuro@iee.pl

 

01

Zespół ekspertów

Współpraca z zespołem ekspertów ma swoje zalety w postaci stałej dostępności, wysokiej jakości usług z uwagi na specjalizację oraz gwarancję wysokiej kultury organizacyjnej we współpracy z Sądami, Prokuratorami i Policją. 

02

Wycena przed zleceniem

Stawkę za opinię oraz szacowaną ilość godzin określamy bezpłatnie przed podjęciem zlecenia. Gwarantujemy jej dotrzymanie. W przypadku dużej ilości wydruków przed zleceniem ustalamy jak będą rozliczane te koszty (nie zaskakując naszych zleceniodawców opłatami dodatkowymi). 

03

Kadra naukowa

Nasz instytut współpracuje z kadrą naukową na śląsku oraz biegłymi z wieloletnim doświadczeniem. Nie nastawiamy się na opinie szybkie i tanie robione w pośpiechu, tym samym obarczone błędami oraz nie współpracujemy z biegłymi, którzy kiedykolwiek zawiedli nasze zaufanie. Po każdym zleceniu prosimy naszych zleceniodawców o opinię o współpracy z danym biegłym. Kadra naukowa, z którą współpracujemy to najlepsi specjaliści w naszych dziedzinach, posiadający wiedzę merytoryczną i praktyczną.

What People Say About Us

Client Testimonials

Kompendium wiedzy IEE na temat: Wycena firmy metodą dochodową

Przygotowaliśmy poniżej dla zainteresowanych tematyką kluczowe informacje w zakresie Wyceny aktywów. Dzielimy się z Wami naszą wiedzą i doświadczeniem. Zapoznaj się z poniższym kompendium, a w przypadku jakichkolwiek pytań – jesteśmy oczywiście do Waszej dyspozycji. 

Spis treści

Jakie są metody wyceny?

Metody wyceny przedsiębiorstw można podzielić na kilka głównych rodzajów. W zależności od potrzeb stosowane są zróżnicowane, które pozwalają na uzyskanie adekwatnego wyniku. Jakie są metody wyceny?

Pierwsze to metody majątkowe. Obecnie są jednymi z najrzadziej stosowanych z uwagi na to, że nie sprawdzają się w przypadku nowoczesnych przedsiębiorstw, a jednocześnie dają nieadekwatne wyniki. Używane obecnie przede wszystkim przy realizacji procedury likwidacji firmy.

 

Metoda dochodowa to kolejny rodzaj. Jest obecnie bardzo często wykorzystywana głównie z uwagi na dokładność. Polega w głównej mierze na stworzeniu pewnych założeń odnoszących się do przyszłych zysków przedsiębiorstwa. Oparcie metody o przepływy pieniężne w firmie daje bardzo dobre rezultaty i gwarantuje wysoką dokładność wyników.

 

Dodatkowo metody majątkowe można podzielić na kilka rodzajów – metodę DCF, metodę zdyskontowanych dywidend oraz metodę zdyskontowanych zysków. W zależności od rodzaju firmy możliwe jest stosowanie jednej z metod lub nawet kilku dla porównania ze sobą poszczególnych wyników.

Ostatnią metodą wyceny jest metoda porównawcza. Zakłada znalezienie zbliżonej firmy, która będzie służyła jako punkt odniesienia dla sporządzenia wyceny. Głównym problemem występującym w tej metodzie jest trudność w znalezieniu firmy bazowej, do której można będzie się odnieść.


Na czym polega metoda DCF?

Na czym polega metoda DCF? Spośród wszystkich metod dochodowych sporządzania wycen firm największą popularnością cieszy się metoda DCF znana jako metoda zdyskontowanych przepływów pieniężnych. Jest najchętniej wykorzystywana zarówno przez inwestorów, jak i osoby, które przygotowują przedsiębiorstwo do ewentualnej odsprzedaży. Metoda wykazuje się przede wszystkim wysoką dokładnością i pozwala uzyskać realny obraz tego, ile warta jest konkretna firma.

 

Głównym założeniem tej metody jest to, że wartość firmy to zysk, jaki ta może wygenerować w przyszłości. Przy stosowaniu metodyki DCF do wyceny spółki bardzo istotne jest to, aby prawidłowo przewidzieć przyszłość, a także zastosować odpowiednie wskaźniki związane z ryzykiem. Metoda uwzględnia przy obliczeniach amortyzację, przychody pomniejszone o koszty działalności oraz planowane w danym terminie inwestycje.

 

Skuteczne przeprowadzenie wyceny tą metodą wymaga przewidzenia przyszłych zysków. W tym celu można wyznaczyć średni zysk w przeszłości i odnieść ten do przyszłych wydarzeń. Doświadczeni eksperci mogą również przygotować prognozę przyszłych zysków z uwzględnieniem sytuacji rynkowej i ewentualnych możliwości dalszego rozwoju firmy.

 

W każdym przypadku niezbędne do przeprowadzenia skutecznej wyceny jest właściwe zrozumienie sytuacji konkretnego przedsiębiorstwa i umiejętność określenia, jak to będzie rozwijało się w przyszłości. Poświęcenie czasu na tym etapie gwarantuje uzyskanie dokładniejszych wyników.


Najprostsze wyceny firm

Mimo, że metoda DCF może wydawać się skomplikowana to w rzeczywistości nie musi taka być. Dokładnie analizując dokumenty finansowe i znając sytuację firmy można stosunkowo łatwo dokonać niezbędnych obliczeń i otrzymać bardzo dokładne wyniki, na których można będzie się oprzeć.

 

W razie potrzeby można także skorzystać z profesjonalnego doradztwa. Eksperci specjalizujący się w wycenach są w stanie pomóc w skompletowaniu niezbędnych dokumentów i wszystkich danych. W ten sposób mogą przygotować dokładną wycenę, na której będzie można oprzeć się przy ewentualnej odsprzedaży przedsiębiorstwa.


Zachęcamy do skorzystania z profesjonalnej wyceny. Aby poznać koszt naszych usług, prosimy o skontaktowanie się pod numerem telefonu +48 577 713 513  lub pod adresem e-mail: biuro@iee.pl.