Szukaj
Close this search box.

Uproszczona wycena nieruchomości

Instytut Ekspertyz Ekonomicznych (IEE) oferuje profesjonalne usługi Uproszczonej wyceny nieruchomości. Zatrudniamy doświadczonych ekspertów o wieloletnim doświadczeniu w tej dziedzinie. Nasz zespół oraz wieloletnie doświadczenie daje gwarancje najwyższej jakości!

Wykonanych eskpertyz
+ 0
Zadowolonych Klietów
0
Biegłych
0
Opinii na 5/5
0 %

Są takie sytuacje, w których zależy Ci na szybkim ustaleniu wartości nieruchomości i nie potrzebujesz do tego zaawansowanych narzędzi czy rozbudowanych, wielostronicowych raportów.

 

Wtedy właśnie można rozważyć uproszczoną wycenę nieruchomości, która w wykonaniu specjalistów z Instytutu Ekspertyz Ekonomicznych jest pełnowartościowa, merytoryczna i stanowi rzetelne źródło wiedzy na temat tego, jak wycenić mieszkanie, dom, działkę czy inne obiekty przeznaczone na sprzedaż lub do podziału majątku.

 

Skontaktuj się z nami telefonicznie: +48 577 713 513 lub mailowo biuro(@)iee.pl, aby uzyskać szczegółową wycenę usługi.

Masz pytania? Potrzebujesz oferty?
Wypełnij formularz

Uproszczona wycena nieruchomości z Instytutem Ekspertyz Ekonomicznych

Uproszczona wycena nieruchomości to usługa, która ma na celu dostarczenie klientom szybkiej i relatywnie niedrogiej oceny wartości ich nieruchomości. Jest to skrócona wersja pełnej wyceny wykonywanej przez rzeczoznawcę majątkowego z uprawnieniami, która jest bardziej czasochłonna i kosztowna.

 

Uproszczona wycena opiera się na ogólnych kryteriach i dostępnych danych rynkowych, co pozwala na szybkie określenie przybliżonej wartości nieruchomości. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują rzetelnej informacji o wartości swojego mienia, na przykład w kontekście sprzedaży, refinansowania hipoteki lub dziedziczenia, ale nie chcą czekać na nią tygodniami i przepłacać.


W IEE proponujemy uproszczoną wycenę nieruchomości z zachowaniem najwyższych standardów jakości obsługi klienta. Gwarantujemy, że otrzymasz od nas opracowanie, opinię lub ekspertyzę, które będą zbiorem wartościowych danych, interpretacji oraz komentarzy. Zapytaj o szczegóły!


Współpraca z Instytutem Ekspertyz Ekonomicznych cechuje się efektywnością, profesjonalizmem i przestrzeganiem najwyższych standardów.
• Numer kontaktowy: +48 577 713 513
• E-mail: biuro@iee.pl


Zapraszamy do kontaktu! Zachęcamy też do umówienia się na spotkanie z naszym przedstawicielem.

01

Zespół ekspertów

Współpraca z zespołem ekspertów ma swoje zalety w postaci stałej dostępności, wysokiej jakości usług z uwagi na specjalizację oraz gwarancję wysokiej kultury organizacyjnej we współpracy z Sądami, Prokuratorami i Policją. 

02

Wycena przed zleceniem

Stawkę za opinię oraz szacowaną ilość godzin określamy bezpłatnie przed podjęciem zlecenia. Gwarantujemy jej dotrzymanie. W przypadku dużej ilości wydruków przed zleceniem ustalamy jak będą rozliczane te koszty (nie zaskakując naszych zleceniodawców opłatami dodatkowymi). 

03

Kadra naukowa

Nasz instytut współpracuje z kadrą naukową na śląsku oraz biegłymi z wieloletnim doświadczeniem. Nie nastawiamy się na opinie szybkie i tanie robione w pośpiechu, tym samym obarczone błędami oraz nie współpracujemy z biegłymi, którzy kiedykolwiek zawiedli nasze zaufanie. Po każdym zleceniu prosimy naszych zleceniodawców o opinię o współpracy z danym biegłym. Kadra naukowa, z którą współpracujemy to najlepsi specjaliści w naszych dziedzinach, posiadający wiedzę merytoryczną i praktyczną.

What People Say About Us

Client Testimonials

Kompendium wiedzy IEE na temat: Uproszczona wycena nieruchomości

Spis treści

Kiedy zlecić uproszczoną wycenę nieruchomości?

 

Jest wiele sytuacji, w których zlecenie uproszczonej wyceny nieruchomości okaże się w pełni uzasadnione.

 

Gdy w planach jest sprzedaż lub wynajem nieruchomości

 

Przede wszystkim jest to przydatne narzędzie dla osób planujących sprzedaż swojej nieruchomości. Pozwala ona określić przybliżoną cenę wyjściową, aby postawić się na lepszej pozycji w negocjacjach i skrócić czas poszukiwania kupca czy najemcy lokalu.

 

Dla banku, w ramach procedury refinansowania kredytu

 

Ponadto, uproszczona wycena może być przydatna w procesie refinansowania hipoteki, gdzie banki wymagają aktualnej wyceny nieruchomości, aby określić warunki nowego kredytu (wysokości przyznanej kwoty, oprocentowania, opłat dodatkowych).

 

Dziedziczenie, zachowek i inne sytuacje związane z podziałem majątku

 

Inną sytuacją, w której klienci zwracają się do IEE z prośbą o uproszczoną wycenę nieruchomości jest dziedziczenie, a więc konieczność ustalenia wartości majątku do podziału spadku czy ubiegania się o zachowek.

 

Planowany remont, rozbudowa i inne inwestycje w obiekcie

 

Także wtedy, gdy planujesz remont, rozbudowę, modernizację obiektu, zwróć się do nas o uproszczoną wycenę nieruchomości. Pomoże Ci to lepiej zorganizować całą inwestycję i realnie oszacować jej koszt. Jasny obraz sytuacji i pełna wiedza o wartości przedsięwzięcia może pomóc w podejmowaniu trafnych decyzji.

 

Potrzebujesz operatu szacunkowego dla banku, sądu lub innej instytucji? Jesteśmy do Twojej dyspozycji także wtedy, gdy uproszczona wycena nieruchomości to za mało, a Ty potrzebujesz kompletnej, pełnej wyceny swojego obiektu.

 

Ile kosztuje uproszczona wycena nieruchomości?

 

Koszty uproszczonej wyceny nieruchomości mogą znacznie różnić się i też są podawane w widełkach, jak ma to miejsce przy wycenie pełnej i kosztach sporządzenia operatu szacunkowego.

 

Zainteresowany zamówieniem uproszczonej wyceny? Skontaktuj się z nami i porozmawiaj o szczegółach, poznaj cenę i przekonaj się, że współpraca z IEE oznacza dla Ciebie liczne korzyści – także ekonomiczne.

 

Ogólnie cena wyceny uproszczonej zależy np. od lokalizacji działki, przeznaczenia gruntów, rodzaju nieruchomości, planów zagospodarowania terenu, stanu technicznego obiektu, cen w okolicy oraz od firmy lub eksperta, który tę usługę świadczy. Niemniej jednak na pewno uproszczona wycena jest znacznie tańszą opcją niż pełna wycena, co oznacza, że jej koszt mieści się zazwyczaj w przedziale od 100 do 500 złotych. Stawka ta może być stała lub obliczana procentowo – porozmawiajmy więc o szczegółach. Elastyczne podejście IEE w zakresie wyceny usług to szansa na uczciwą współpracę, korzystną dla Ciebie.

 

Wycena uproszczona a pełna wycena nieruchomości

 

Należy pamiętać, że choć uproszczona wycena jest bardziej ekonomiczną opcją, to nie zawsze jest na tyle szczegółowa, że może służyć jako materiał dowodowy czy stanowić załącznik do wniosku kredytowego. Twój bank, sąd, w którym toczy się spraw lub inna instytucja akceptują ten dokument? A może potrzebujesz go na cele prywatne? Wykonamy dla Ciebie uproszczoną wycenę nieruchomości w krótkim czasie.

 

Jeśli jednak potrzebujesz dokładnej wyceny zwieńczonej operatem szacunkowym, może być konieczne skorzystanie z pełnej wyceny, którą oczywiście zajmie się doświadczony rzeczoznawca majątkowy z Instytutu Ekspertyz Ekonomicznych.

 

Zachęcamy do skorzystania z szybkiej wyceny naszych usług. Aby poznać koszt naszych usług, prosimy o skontaktowanie się pod numerem telefonu +48 577 713 513 lub pod adresem e-mail: biuro@iee.pl.